Architektura: Filmy i architektura: “Produkowane krajobrazy”

Filed Under: Uncategorized    by: admin

Edward Burtynsky to kanadyjski fotograf, którego prace koncentrują się na krajobrazach przemysłowych (i poprzemysłowych).
Jego zdjęcia były tak inspirujące, że przeniosła Jennifer Baichwal w 2004 roku, aby nagrać dokument oparty na nich.
Rezultatem jest imponujący film pełen naprawdę potężnych obrazów, które kwestionują granice między naturalnym a sztucznym.
Wydaje się, że jest to wstępne spojrzenie na bieżące problemy rozwojowe, w których skala procesów industrializacji jest tak duża, że jest w stanie wytworzyć zupełnie nowe środowisko.
Całkowicie nowy krajobraz.
Daj nam znać o swoich pomysłach na te produkowane krajobrazy.
i co możemy potem zrobić z tymi przestrzeniami.
MAIN INFO Tytuł oryginalny: Manufactured Landscapes Rok: 2006 Czas trwania: 90 min.
Kraj: Kanada Reżyseria: Jennifer Baichwal Zdjęcia: Peter Mettler Ścieżka dźwiękowa: Dan Driscoll obsada: Edward Burtynsky PLOT Film zawiera zdjęcia i wideo z podróży fotografa i artysty Eda Burtynsky ego poprzez krajobrazy, które zostały zmienione przez ludzką aktywność na dużą skalę , zrobione z filmu Super-16mm.
Większość zdjęć zawartych w filmie to fragmenty, które są eksponowane na całym świecie, są robione aparatem polowym o dużym formacie na dużej 4 × 5-calowej folii i opracowywane w wysokiej rozdzielczości, o dużych rozmiarach (około 50 × 60 cali).
Podczas gdy niektórzy niektórzy nazywają jego pracę piękną, jego głównym celem było rzucanie wyzwania pojęciom, podczas gdy rodzą się pytania dotyczące wzajemnego oddziaływania etyki środowiskowej i estetyki.
Materiał filmowy został opracowany podczas podróży do Chin, gdzie Burtynsky odwiedził fabryki, na których zachodnie społeczeństwo opierało się w większości swoich urządzeń, w tym w fabryce, która produkuje większość światowego zaopatrzenia w żelazka o długości jednego kilometra i zatrudniającej 23 000 pracowników.
W filmie znajduje się także Tama Trzy Przełomy, która wraz z największą tamą na świecie wyrzuciła ponad milion osób i zalała 13 miast, 140 miast i 1350 wiosek od początku swojej budowy w 1994 r.
W przeciwieństwie do większości filmów dokumentalnych to bardzo mały komentarz, który pozwala widzowi na robienie zdjęć i próbę zrozumienia tego, co widzą, a jednocześnie próbuje przenieść naszą świadomość na temat świata i sposobu, w jaki żyjemy w nim.
TRAILER MOVIE Możesz obejrzeć cały dokument tutaj.
Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of Architect Blade Runner Gattaca Metropolis Mój architekt zagubiony w tłumaczeniu The International Equilibrium THX 1138.
On Flux Rear Window Koyaanisqatsi My Uncle
[hasła pokrewne: pionowa podpora mostu, dyfuzor kominowy, diagmed włocławek ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: diagmed włocławek dyfuzor kominowy pionowa podpora mostu

Archiwum

© Copyright 2021 aranżacje wnętrz All Rights Reserved