Architektura 21szego wieku : Kirchplatz Office + Residence / Oppenheim Architektura + Design

Filed Under: Uncategorized    by: admin

Residence.
Borje Müller Architekci: Oppenheim Architecture + Design Lokalizacja: Muttenz, Szwajcaria Rok wydania: 2012 Zdjęcia: Borje Müller + 36 Obszar projektu: 6007,0 kr 2 Współpraca: Huesler Architekten Projekt tego adaptacyjnego projektu ponownego wykorzystania zrodził się początkowo z konkursu na projekt zainicjowany przez miasto Muttenz / Bazylea.
Projekt powstał w oparciu o renowację zabytkowego gospodarstwa położonego w historycznym centrum miasta.
Oryginalne gospodarstwo zostało zbudowane w 1743 roku.
Dziś przekształcone gospodarstwo rolne służy jako biuro dla firmy zajmującej się projektowaniem architektonicznym, zapewnia przestrzeń spotkań dla społeczności i stanowi atrakcyjne połączenie z nową, sąsiadującą prywatną rezydencją.
Nowy projekt miał na celu zapewnienie świeżej interpretacji istniejących tradycyjnych cech historycznego budynku wiejskiego i jego wnętrza.
Osiąga się to, tworząc nowe otwory na naturalne światło dzienne i stosując ostre białe wykończenie we wnętrzu, które zestawia się z teksturą starego drewna i sposobem, w jaki przestrzenie otwierają się, zachodzą na siebie i łączą ze sobą.
Residence.
Borje Müller Rozważania dotyczące zrównoważonego rozwoju obejmowały utrzymanie energooszczędnego budynku poprzez zastosowanie aktualnych norm konstrukcyjnych MINERGIE (efektywność energetyczna), paneli dachowych z ogniwami słonecznymi, zrównoważonego wyboru materiałów, takich jak drewno z odzysku zastosowane do elewacji oraz przywrócenie istniejących elementów architektonicznych tam, gdzie to możliwe.
Residence.
Borje Müller Projekt obejmował również projekt nowego domu jednorodzinnego przylegającego do adaptacyjnie ponownie wykorzystywanego zabytkowego gospodarstwa, które zostało przekształcone w biuro.
Ta elegancka współczesna struktura mieszkalna zestawia się z zabytkowym budynkiem.
Nowe i stare dzielą wspólne cechy materiałów i kolorów, ale mają wyraźnie różne wyrażenia, a gra współczesnych i historycznych zachwyca zmysły.
Trzypiętrowy dom jest zorganizowany z główną sypialnią i sypialnią dla gości na najwyższym piętrze; pomieszczenia kuchenne, jadalne i mieszkalne na poziomie gruntu; i sypialnie dla dzieci pod ziemią z podnoszonym zewnętrznym tarasem na tarasie prowadzącym do poziomu gruntu.
Residence.
Plan i elewacja Borje Müller 01
[przypisy: mrowka tarnow, proces urbanizacji, viega advantix ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrowka tarnow proces urbanizacji viega advantix

Archiwum

© Copyright 2021 aranżacje wnętrz All Rights Reserved